Başkan Yılmaz: Samsun Türkiye'nin ideal şehri

AK Parti Genel Merkezi tarafından illerin ekonomilerinin nabzını tutmak, beklentileri ve taleplerini ortaya koyarak çözüm önerileri sunmak için düzenlenen 2019'a doğru Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Formu Samsun'da gerçekleştirildi.

Başkan Yılmaz: Samsun Türkiye'nin ideal şehri

AK Parti Genel Merkezi tarafından illerin ekonomilerinin nabzını tutmak, beklentileri ve taleplerini ortaya koyarak çözüm önerileri sunmak için düzenlenen 2019'a doğru Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Formu Samsun'da gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından Şehirlerin Ekonomik Beklentileri adlı formu, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, ilçe belediye başkanları ve AK Parti Teşkilat mensuplarının katılımıyla Yalı Cafe'de yapıldı.

Toplantıda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz," Samsun; Türkiye'nin, kalkınma hamlelerine hem katkı veren hem de bu kalkınma hamlesi içerisinde kendisine bir rol biçmeye çalışan iddialı şehirlerinden birisi oldu. Samsun Türkiye'nin kuzeye açılan kapısı. Ben 1999 yılında belediye başkanı olduğumda Samsun sisli, puslu, dumanlı, çevresel projelerden de bihaber, haberdar olsa bile yapacakları sınırlı olan biraz içine dönmüş, biraz yorulmuş, biraz iddialarını yitirmiş bir şehir idi. Hemen gelecek planlaması yapmamız lazım diyerek işe koyulduk. Biz turizm şehri mi olacağız. Sağlık şehri mi olacağız. Hangi sanayi dallarını Samsun'a teşvik edeceğiz de kalkınma hamlesi yapacağız diye bir yol haritası yapmamız gerekiyordu. İşte biz onu yaptık. Ülkemiz gibi kentimiz de 2002'den beri AK Parti iktidarı ile zenginleşti ve gelişti. 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Ama biz şehrimizi önce 2019'a hazırlıyoruz. Samsun'un kimlik dokusu içerisindeki en önemli olaylardan birisi 19 Mayıs 1919. 2019, 19 Mayıs'ın, 2023'de devletimizin kuruluşunun 100. sene-i devriyesi. Biz 2023'den önce 2019'da Samsun'da adeta bir prova yapacağız" diye konuştu.

TAŞKESENLİOĞLU: "BİZ KAVRAMI AK PARTİ'NİN KURULDUĞU GÜNDEN İTİBAREN ÖNEMLİYDİ"

Özellikle "biz" kavramına önem verdiklerini belirten AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, "Kapsayıcı ve sürdürülebilir bir ekonomi politikasının temellerini hep beraber atma gayretindeyiz. Biz kavramı AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren önemliydi. AK Parti, devletin amir değil, devletin memur, milletin amir olduğu felsefe üzerine oturtturuldu. Böylelikle milletin taleplerini yerinde dinleyen ve bununla politikalarını şekillendiren bir yönetim anlayışını 15 yıldır sürdürmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

Toplantıya AK Parti il ve ilçe teşkilat üyeleri ile ilçe belediye başkanları katıldı. Toplantı öğleden sonra iş dünyasının temsilcilerinin konuşmaları ile devam edecek.

 

Haber Merkezi
7.03.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler