Borçla aldı, kâra geçti

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Tunceli Belediyesi, Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ile birlikte kâra geçti.

Borçla aldı, kâra geçti

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Tunceli Belediyesi, Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ile birlikte kâra geçti

Görevlendirilen Vali/Başkan Vekili Sonel, ilk iş olarak yatırım için gelen ödeneklerin halka hizmet olarak ulaşması için projeler üretirken önceki yönetimden kalan borçları da ödeyerek bütçenin kâra geçmesini sağladı.

Başkan Vekili Sonel, Tunceli Belediyesinin, bir yandan temizlik, asfalt, yeşil alan, içme suyu ve yol yapımı gibi temel belediyecilik hizmetlerini sürdürürken diğer taraftan da gereksiz ödemelerin önüne geçerek önceki yönetimden kalan borçları sıfırladı.

Anadoluekonomi sitesinde yer alan habere göre  Başkan Sonel, ''Kayyuma 17milyon TL bıraktık'' diyenlerin belediyenin 18 milyon TL’lik borçla devredildiğini söyleyemediklerini belirterek görevlendirildikten sonra 47 milyon TL’lik iş yaptıklarını söyledi.

Bugün belediyenin kasasında 17 milyon 699 bin TL bütçe olduğunu belirten Başkan Sonel, kalan 14 milyon 902 bin TL’lik borcun ödemesine devam edildiğini belirti.

Sonel, ‘’Tunceli’ye ve yöremizin güzel insanlarına yıllardır konuşulan fakat yapılmayan projeleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Halkımız en iyisine layık, projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Şuana kadar 47 milyon TL’lik yatırım yaptık. Belediyecilik hizmetlerimizle halkımızın emrindeyiz’’ dedi.

Haber Merkezi
21.02.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler