Karabük 81. yaşını kutladı

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş’nin (KARDEMİR) temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 81. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Karabük 81. yaşını kutladı

 

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş’nin (KARDEMİR) temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 81. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 81. Yıl dönümü dolayısıyla Yenişehir Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Tören komitesi adına Vali Kemal Çeber tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törene Karabük Milletveki Mehmet Ali Şahin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Milletveki Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ordu Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Ünal, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, KARDEMİR işçileri, askeri personel, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve kompozisyonlar okundu.

Protokol konuşmalarının ardından, tören il genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Programda ayrıca Karabük Kent Meydanına yapılan Atatürk anıtı da törenle hizmete açıldı.

Haber Merkezi
4.04.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler