Konya Ekonomi Ödülleri sahiplerini buldu

Konya Ekonomi Ödülleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile sahiplerini buldu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, verdikleri desteklerle hedeflerinin girişimcilerin önünü açmak olduğunu söyledi.

Konya Ekonomi Ödülleri sahiplerini buldu

Konya Ekonomi Ödülleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile sahiplerini buldu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, verdikleri desteklerle hedeflerinin girişimcilerin önünü açmak olduğunu söylerken, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın çok güzel bir geleceğe doğru yürüyüşüne devam ettiğini kaydetti.

Konya ekonomisine katkı sağlayan firmaları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Konya Ekonomi Ödülleri Konya Ticaret Odası Konferans Salonu\'nda düzenlenen programla sahiplerine verildi.

KONYA ÇOK GÜZEL BİR GELECEĞE DOĞRU YÜRÜYOR

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Konya geçmişte rampadaki füze diye değerlendiriliyordu. Ateşlenmesi bekleniyordu, hamdolsun iş âlemimiz Konya’yı ateşlemiş oldu ve Konya çok güzel bir geleceğe doğru yürüyüşüne devam ediyor. Ödül alacak bütün işadamlarımızı tebrik ediyoruz. Konyamızın gelişiminde en önemli pay, işadamlarımıza, üreten insanlarımıza aittir” diye konuştu.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL YATIRIMI BÖLGEYİ TOPTAN AYAĞA KALDIRACAK

Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında Çin ve Hindistan’dan sonra yatırımını en çok artıran ve Gayri Safi Milli Hasılası’nın yüzde 29’unu yatırım olarak artıran ülke konumunda olduğunu dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “Orta Anadolu ve Akdeniz havzasının yeni bir üretim alanı olmasına dönük teklifini yürekten alkışlıyorum” dedi.

KARDEŞİN KARDEŞE KEFİL OLMADIĞI BİR DÖNEMDE BİZ KEFİL OLUYORUZ TOBB

Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, hedeflerinin girişimcilerinin önünü açmak olduğunu söyledi. Kredi Garanti Fonu\'nun (KGF) üyelerine kefil olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, “Bu devirde baba oğula, kardeş kardeşe kefil olmuyor. Ama biz oda olarak üyemize kefil oluyoruz. Neden, çünkü krediye rahat ulaşmak için. Allah korusun birinizin başına bir iş gelse kefaletin karşılığını biz ödeyeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde odalar birliği, teşkilatı üyesine kefil olmuyor. Yalnızca Türkiye kefil oluyor” dedi. Hisarcıklıoğlu, üyelere verilen desteklere devam edeceklerini vurgulayarak, \"İnşallah bu yıl da hazırlandık TOBB\'un Nefes Kredisi\'ni üyelerimize duyuracağız.

Sayın Başbakanımızla bunun tanıtımını yapacağız. Yine üyelerimize ait olan parayı tekrar size kullandırma imkanına kavuşacağız\" değerlendirmesinde bulundu. Programa, Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya Milletvekilleri Uğur Kaleli, Ömer Ünal, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, sanayici ve iş adamları katıldı.

Haber Merkezi
29.03.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler