Mehmetçiğin annesi istedi, Başkan Sonel kavuşturdu

Tunceli’de askerlik yapan Talha Mahioğlu’nun annesi, Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’den oğlunu ziyaret etmesini istedi.

Mehmetçiğin annesi istedi, Başkan Sonel kavuşturdu

 

Tunceli’de askerlik yapan Talha Mahioğlu’nun annesi, Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’den oğlunu ziyaret etmesini istedi. Tek çocuk sahibi Rizeli Hüsniye, vatani görevini icra eden evladının yanına gidemediğini belirterek Başkan Vekili Sonel’den oğlunun yanına gitmesini talep etti.

Anadoluekonomi sitesinin haberine göre Rize’de yaşayan Hüsniye anne,Tunceli'de askerliğini yapan oğlunu ziyarete gidemeyince Başkan Vekili Tuncay Sonel'e "Benim yerime oğlumu ziyarete gider misiniz, oğlum tek çocuk, ana yüreği hasretlik zor" diye mesaj attı.

Vatanı görevini Tunceli’de icra eden Talha'nın annesi Hüsniye Mahioğlu, "Ben Tunceli Bayraktepe'de askerliğini yapan Talha'nın annesiyim. Oğlumu ziyarete gidemiyorum. Oğlum tek çocuk, ana yüreğim dayanmıyor. Kimse onu ziyarete gitmedi. Sayın valimizden benim yerime oğlumu ziyarete gitmesini rica ettim.

Rizeli annenin bu isteğini karşılıksız bırakmayan Vali/Belediye Başkan Vekili Sonel, İl Jandarma Komutanlığı ile iletişim kurarak vatani görevini icra eden Talha'yı aracıyla aldırarak, makamında ağırladı. Başkanvekili Sonel, anne Mahioğlu’na birde sürpriz yaparak oğlu Talha ile görüntülü görüşmesini sağladı.

Beni çok mutlu etti

Oğlu ile görüntülü konuşup görüşüp hasret gideren anne Hüsniye Mahioğlu, oğlunun Tunceli'de vatani görevini yaptığını, kendisinin ziyarete gidemediğini belirterek, Başkan Vekili Sonel’in yaptığı çalışmaları görünce kendisine bu isteğini ulaştırmak istediğini söyledi.

Anne Mahioğlu, "Vali beye oğlumu ziyaret etmesi için sosyal medyadan mesaj attım.Valimiz sağolsun bu isteğimi gördü ve beni mutlu etti.

Valimiz Talha’mı da yanına yanına alarak beni görüntülü aradı. Oğlumu o an telefonla da olsa karşımda görünce çok mutlu oldum. Ana oğul birbirimize kavuştuk mutlu  olduk. Allah sayın valimizden razı olsun. Kimin katkısı olduysa benim gibi mutlu olsunlar. Benim oğlumu bana kavuşturdular’’dedi.

Vali/Belediye Başkan Vekili Sonel, daha önce de Tunceli Sütlüce’de görev yapan Mehmetçiği babasıyla görüntülü görüştürmüştü.

Kaynak:anadoluekonomi
Haber Merkezi
7.02.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler