Tiyatro oyunu tam not aldı

Siirt Belediyesi destekleriyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde sahnelenen Veysel Karani’nin hayatının anlatıldığı “Bir Garip Üveys, Kül ve Gül Mevsimi” adlı tiyatro oyunu Siirtlilerle buluştu.

Tiyatro oyunu tam not aldı

 

Siirt Belediyesi destekleriyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde sahnelenen Veysel Karani’nin hayatının anlatıldığı “Bir Garip Üveys, Kül ve Gül Mevsimi” adlı tiyatro oyunu Siirtlilerle buluştu. İslamiyet’in doğuşu ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.AV) ve Veysel Karani hakkında bilgilerin verildiği tiyatro gösterisi, Siirtlilerden tam not aldı.

Siirt Belediyesi tarafından düzenlenen “Bir Garip Üveys, Kül ve Gül Mevsimi” tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen tiyatro gösterisine AK Parti Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, kamu kurum müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda tiyatro sever katıldı. İslamiyet’in doğuşu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ve Veysel Karani hakkında bilgilerin verildiği tiyatro gösterisi izleyicilerden tam not aldı.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen oyun öncesinde yaptığı konuşmada, Siirt Belediyesi olarak, vatandaşların ihtiyacı olduğu sosyal etkinliklere devam ettiklerini belirterek, medeniyetin özünde örnek teşkil edecek kişilerin hayatlarının tiyatroda sahnelenmesinin önemine dikkat çekti.

Siirtlilerin büyük ilgi gösterdiği “Bir Garip Üveys, Kül ve Gül Mevsimi” tiyatro gösteriminin ardından bir konuşma yapan AK Parti Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, tiyatro sanatçılarının kendilerine, tarih ve geçmişten bir pencere açtıklarını belirterek, “Zamanın bir tünel gibi tasavvur ettiği, zamanlar arasında varlık alemleri arasında bir pencere açtınız. O pencereden bize de uzandınız. Bizi o pencereden bakmaya davet ettiniz. Ağzınıza, dilinize ve yüreğinize sağlık. Bizlere sahneledikleri bu anlamlı oyundan dolayı tiyatro ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Hasan Özaşlamacı'nın kaleme alıp yönettiği Veysel Karani'nin hayatından kesitler sunan “Bir Garip Üveys, Kül ve Gül Mevsimi” adlı oyunun başrollerinde Cem Kurtoğlu, Emin Olcay ve İsmail Hakkı Yavuz rol aldı.

Haber Merkezi
19.02.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler